BEZ ZWŁOKI,
BEZ OCIĄGANIA SIĘ

Póki czas mamy, czyńmy dobrze, a najbardziej domownikom wiary Ga 6,10

· UCZESTNICY DEBAT


Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki
w ramach „Programu Doskonała Nauka II – moduł „Wsparcie konferencji naukowych”
(umowa nr: KONF/SN/0535/2023/01).

ZMIEŃ JĘZYK

KRZYSZTOF WITKOWSKI

Rocznik 1958. Mieszka w Częstochowie, żonaty, syn i dwoje wnucząt. Absolwent Politechniki Częstochowskiej, inżynier elektrotechnik, specjalizacja elektroenergetyka.

Przedsiębiorca, biznesmen, współwłaściciel i Prezes Zarządu President Electronics Poland Sp. z o. o. Pomysłodawca i Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej.

Działalnością biznesową zajmuje się od prawie 40 lat. Aktywny członek wielu stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców, społecznik, mecenas kultury, wspierający wiele przedsięwzięć nie tylko o charakterze lokalnym, ale wojewódzkim i krajowym.

Muzeum Monet i Medali JPII zajmuje szczególne miejsce w Jego pracy i życiu. Zgromadzone do tej pory eksponaty (ponad 11 tys. egzemplarzy) to 22 razy więcej monet i medali niż posiada Muzeum Watykańskie. Ponadto w profesjonalnie wyposażonej sali widowiskowej Muzeum (z 230 miejscami) organizowane są spotkania, wystawy, konferencje, wykłady, koncerty, przedstawienia, imprezy okolicznościowe i inne wydarzenia. Jest laureatem wielu wyróżnień, odznaczeń i medali.